معرفی سرویس احراز هویت ستون

سرویس احراز هویت ستون این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید به‌راحتی و بدون دخالت انسانی، کاربران سرویس خود را احراز هویت کنید. به‌عنوان مثال کسب‌‌وکارهای حساس حوزه‌ی رمز‌ارزها، بیمه‌ی عمر یا بانک‌ها می‌توانند برای اطمینان از حقیقی بودن کاربرانشان در هنگام استفاده‌ی غیرحضوری از خدمات، از این سرویس استفاده کنند. هدف اصلی این سرویس تشخیص واقعی بودن کاربر نهایی و هم‌چنین احراز هویت و احراز اصالت کاربر است به‌گونه‌ای که کسب‌وکارها بتوانند فرایندهای حساس حضوری را به‌راحتی به فرایندهایی غیرحضوری با هزینه‌های کمتر تبدیل کنند.

  • تشخیص زنده بودن کاربر (Liveness)

یکی از ویژگی‌های اصلی سرویس احرازهویت ستون، تشخیص زنده بودن کاربر آنلاین است. سرویس احراز هویت ستون با درخواست انجام یک فعالیت از کاربر، به‌صورت کاملا خودکار بررسی می‌کند که آیا کاربر به‌صورت زنده در حال تعامل با سیستم است یا نه.

  • تصدیق هویت کاربر

سرویس احراز هویت ستون امکان تصدیق هویت واقعی کاربر آنلاین را نیز فراهم می‌کند. این سرویس با درخواست یک کارت شناسایی رسمی از کاربر و تطبیق عکس رسمی ثبت‌شده برای کاربر با چهره‌ی موجود در ویدیو، هویت کاربر را تایید و یا رد می‌کند.

  • تشخیص کارت شناسایی

سرویس احراز هویت ستون امکان تشخیص نوع کارت شناسایی کاربر و اینکه آیا برای انجام فرآیند احراز هویت مناسب است را نیز فراهم می‌کند. هم‌چنین این سرویس با استفاده از OCR، اطلاعات موجود بر روی کارت شناسایی را به‌ صورت خودکار استخراج کرده و در فرایند احراز هویت از آن استفاده می‌کند.

  • قابلیت جلوگیری از جعل (Anti-spoofing)

این سرویس امکان تشخیص و جلوگیری از جعل و تقلب از طریق گریم، استفاده از عکس جلوی دوربین و استفاده از ماسک چهره را نیز فراهم می‌کند.

  • کاهش هزینه‌های عملیاتی

سرویس احراز هویت ستون هزینه‌های عملیاتی را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد. در این سرویس نرخ تایید اشتباه (False Acceptance Rate) نزدیک به صفر است و همینطور نرخ رد اشتباه (False Rejection Rate) بسیار ناچیز است.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید