نکاتی برای دسترسی‌پذیری و ماندگاری بالا

برای دستیابی به سطوح بالایی از دسترسی‌پذیری و ماندگاری از دید کاربر نهایی و همچنین عملکرد مناسب کلاستر، نیاز است که موارد زیر را در نظر داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که رعایت نکردن برخی از این موارد، موافقت‌نامه سطح خدمات سرویس ابری الستیک را بی اعتبار و غیر قابل بررسی و پیگیری خواهد نمود.

  • به هیچ وجه تعداد Replica Shardهای Indexها را کمتر از ۱ تنظیم نکنید. هیچ‌گونه تضمینی برای ماندگاری‌ فضای ذخیره‌سازی هر کدام از Workerها به تنهایی وجود ندارد و به هردلیلی، از جمله عملیات نگهداری و به‌روزرسانی، ممکن است داده‌های یک Worker به طور کامل حذف یا غیرقابل استفاده شود. در زمان عملیات‌ نگهداری و به‌روزرسانی ممکن است حداکثر یک Worker در دسترس نباشد یا داده‌های خود را از دست بدهد. همچنین توجه داشته باشید که همواره تعداد Replica Shardهای یک Index را کمتر از تعداد Workerهای کلاستر تنظیم کنید.
  • به دلیل پویایی ذاتی سرویس‌های ابری، کاربران باید انتظار قطعی ناگهانی ارتبا‌طات، اختلالات لحظه‌ای و تغییر آدرس IP سرویس‌ها را داشته باشند و سرویس‌های خود را با توجه به این شرایط طراحی کنند. این موارد به عنوان اختلال در سرویس‌دهی در نظر گرفته نخواهند شد. Clientهای معتبر Elasticsearch، مکانیزم‌های اتصال و تلاش مجدد پس از قطعی ناگهانی ارتبا‌طات، اختلالات لحظه‌ای و تغییر آدرس IP سرویس‌ها را پیاده‌سازی کرده‌اند اما تنظیمات و فعال بودن این مکانیزم‌ها باید توسط کاربر بررسی شود.
  • با نزدیک شدن به حداکثر ظرفیت نرخ نوشتن و خواندن داده‌ها (اشباع شدن سیستم)، کندی و نرخ خطا افزایش پیدا می‌کند. دسترس‌پذیری کلاستر و ماندگاری داده‌ها هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. توجه داشته باشید که بهتر است هیچ‌گاه منابع مورد مصرف کلاستر بیش از ۷۵ درصد کل منابع در دسترس نشود.
آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان