تغییرات سرویس‌های ستون

استوریج: نگهداری داده‌ها به صورت هم‌زمان در چند مرکزداده (در حال توسعه)

دیگر نگران از دسترس خارج شدن داده‌هایتان نباشید. با راهکار مالتی سایت ستون، داده‌های شما به صورت هم‌زمان روی چند دیتاسنتر نگهداری می‌شود. در حال حاضر این قابلیت محدود به دو دیتاسنتر افرا (thr2) و ندا (thr1) است.

برای استفاده از این قابلیت کافی است گزینه‌ی مالتی سایت را روشن کنید. به این ترتیب به محض قرار دادن آبجکت‌ها روی باکت، آبجکت‌ها به صورت Async در دیتاسنتر دیگر نیز کپی می‌شوند. استفاده از این سرویس هزینه‌ای ندارد و صرفا هزینه‌ی ذخیره‌سازی مجدد داده‌ها محاسبه می‌شود. پس از انجام این کار در صورت بروز اختلال روی یکی از دیتاسنترها، تیم استوریج دیتاسنتر دیگر را فعال کرده و کلاینت شما بدون مشکل، مشابه همان داده‌ها را از دیتاسنتر دیگر خوانده و می‌نویسد.

استوریج: آرشیو اتوماتیک داده‌ها (در حال توسعه)

به صورت خودکار از داده‌ها بکاپ بگیرید یا آن‌ها را آرشیو کنید. با قابلیت جدید آرکایو اتوماتیک (auto-archive) به محض کپی کردن داده‌ها روی یک باکت خاص، آبجکت‌ها روی کلاستر آرکایو ستون نیز پشتیبان گیری می‌شوند.

برای فعال کردن این قابلیت کافی است هنگام ساخت باکت تنظیمات آرکایو اتوماتیک را روشن کنید. در این صورت به محض قرار دادن داده روی این باکت، آبجکت به صورت اتوماتیک در کلاستر آرکایو در دیتاسنتر ندا هم کپی می‌شود. در این صورت می‌توانید با تنظیم لایف سایکل، داده‌ها را از استوریج اصلی پاک کنید با این شرایط که می‌دانید پیش از این به صورت اتوماتیک آرکایو شده‌اند. استفاده از این قابلیت رایگان است و به جز هزینه‌های اصلی آرکایو هزینه‌ی دیگری ندارد.

استوریج: نسخه‌ی آزمایشی آرکایو سردتر (در حال توسعه)

تیم استوریج در حال کار روی یک نسخه بسیار سرد از آرکایو است. برخی از مشتریان به نگهداری بلند مدت از داده‌هایی نیاز دارند که مراجعه‌ی کمی هم به آن‌ها می‌شود. با استفاده از این نسخه می‌توان با هزینه‌ای معادل نصف هزینه‌ی آرکایو از داده‌ها نگهداری کرد. این کلاس ذخیره سازی نیز مشابه آرکایو از فناوری خاصی برای نگهداری از کپی داده‌ها استفاده می‌کند. استفاده از دیسک‌های HDD باعث شده که این سرویس از سرعت مناسبی برخوردار باشد.

استوریج: قابلیت مهاجرت به استوریج روی پنل (در حال توسعه)

برای مهاجرت به یک استوریج جدید مشکل دارید و آن را کار هزینه‌بری می‌دانید؟ از این پس به راحتی می‌توانید آبجکت‌های خود را همراه با تنظیم‌های ACL و باکت پالیسی از یک استوریج دیگر به سرویس استوریج ستون انتقال دهید. کافی است در ابتدای کار از بخش مهاجرت پنل، آدرس باکت مبدا و مقصد را مشخص کرده و فرایند انتقال را مشاهده کنید.


استوریج: رفع ایرادها و تغییرات کوچک

کلان داده: ارائه‌ی سرویس Elasticsearch as a Service در فاز بتا (منتشر شده)

با استفاده از این سرویس می‌توانید جستجو،‌ تجزیه تحلیل مبتنی بر داده،‌ عیب یابی و بازرسی لاگ‌های سرویس‌های کسب‌و‌کار خود را آسان‌تر از همیشه، با عملکرد بهتر و قیمت ارزان‌تر انجام دهید. با استفاده از این سرویس دیگر دغدغه‌ی نگهداری زیرساخت و تهیه‌ی منابع لازم را نخواهید داشت. مقیاس پذیری این سرویس باعث می‌شود که تنها به تمرکز بر استفاده از سرویس Elasticsearch مطابق با نیاز کسب و کار خود بپردازید.

سیب (Sotoon Integration Backend): ریلیز رابط کاربری متنی (CLI) سرویس مدیریت هویت و دسترسی (IAM) در نسخه‌ی بتا (منتشر شده)

در رابط کاربری متنی ستون (Sotoon CLI) همه‌ی امکانات پنل اوشن وجود دارند. کاربران با استفاده از این ابزار هم می‌توانند از سرویس IAM استفاده کنند. با این ابزار می‌توان مدیریت مواردی مانند اضافه یا حذف کاربر، دسترسی و بررسی اطلاعات کاربران را با اسکریپت‌های مشخصی خودکار نمود. برای دریافت و استفاده از Sotoon CLI می‌توانید مستندات مربوط به این سرویس را مطالعه کنید. این سرویس به صورت بتا ارائه شده و در آینده‌ی نزدیک، نسخه‌ی نهایی آن عرضه خواهد شد.


استوریج: رفع ایرادها و تغییرات کوچک


استوریج: نسخه‌ی آزمایشی ابزار مهاجرت (منتشر شده)

هیچ چیز به اندازه‌ی‌ یک ابزار مهاجرت دقیق و پیشرفته کار شما را برای انتقال داده‌ها به سرویس استوریج ستون راحت نمی‌کند. ستون یک ابزار جدید برای مهاجرت داده‌ها به استوریج ایجاد کرده که به صورت آزمایشی قابل استفاده است. برای استفاده از این ابزار کافی است یک تیکت بزنید. تیم استوریج پس از دریافت تیکت، به شما کمک می‌کند تا داده‌های خود را از یک سرویس آبجکت‌استوریج دیگر به سرویس استوریج ستون منتقل کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید صحت داده‌های منتقل شده را بررسی کنید. این ابزار با داشتن امکان توقف و شروع مجدد انتقال داده‌ها به شما در مدیریت بهتر انتقال کمک می‌کند.

به زودی با پیاده سازی این قابلیت روی پنل ستون امکان استفاده از آن توسط کاربر نهایی هم فراهم می‌شود.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید