مروری بر سرویس کیسه

کیسه روشی ارزان و آسان برای ذخیره‌سازی فایل‌های شماست. از کیسه می‌توان برای ذخیره انواع محتوای دیجیتال مانند فایل‌های پشتیبان، ویدیو، تصاویر و حتی پشتیبانی از یک وبسایت استاتیک استفاده کرد. API کیسه، سازگار با آمازون S3 است و به همین دلیل می‌توانید به سادگی با ابزارهای زیادی که در دسترس هستند با آن کار کنید.

برای استفاده از سرویس کیسه، ابتدا باید در پنل ستون، آن را فعال کنید. در این پنل به شما یک ACCESS_KEY و یک SECRET_KEY داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به کیسه متصل شده و استفاده از آن را آغاز کنید.

اگر شما کاربری هستید که به تازگی حساب کیسه‌تان را فعال کرده‌اید و می‌خواهید فایل‌هایتان را بر روی آن قرار دهید، برای این کار باید ابتدا با چند مفهوم ساده آشنا شوید.

باکت (Bucket): باکت همان چیزی است که فایل‌های شما را در برمی‌گیرد. نام باکت‌ها در کل کیسه یکتا است. فرض کنید که اسم باکتی که ساخته‌اید sabad است، آدرس این باکت در مرکزداده‌های مختلف به شکل زیرخواهد بود:

مرکزداده‌ی مبین: sabad.kise.cafebazaar.cloud

مرکزداده‌ی افرا: sabad.kise.roo.cloud

مرکزداده‌ی ندا: sabad.kise-thr-nd-1.sotoon.cloud

مدیریت فایل در باکت: بعد از ایجاد باکت، می‌توانید به هر تعدادی که دوست دارید در آن فایل ذخیره کنید. حداکثر حجم هر فایل می‌تواند ۱۰۵ مگابایت باشد ولی تعداد فایل‌های قابل ذخیره در هر باکت محدودیتی ندارد.

دانلود فایل‌ها: طبیعتا فقط خودتان می‌توانید فایل‌هایی که ذخیره کرده‌اید را دانلود کنید، ولی در صورتی که بخواهید می‌توانید به سایر کاربران پنل (داخل یا بیرون سازمان شما) و یا حتی به عموم دسترسی دانلود فایل‌ها را بدهید.

مدیریت دسترسی‌ها: می‌توانید به سایر کاربران در سازمان یا خارج از سازمان خود، دسترسی آپلود یا دانلود فایل‌ها از حساب کیسه‌تان را بدهید. برای اطلاع بیشتر از نحوه مدیریت دسترسی‌های کیسه و دیدن نمونه‌هایی از آن به اینجا مراجعه کنید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید