مروری بر سرویس رایانش ابری ستون

سرویس رایانش ابری ستون یک سرویس محاسباتی‌ است که این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید به راحتی و با صرف زمان بسیار کم به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. هزینه‌ی استفاده از این سرویس براساس میزان به‌کارگیری منابع آن محاسبه می‌شود.

با استفاده از سرویس رایانش ابری ستون، نیازی به صرف هزینه‌ی بالا برای خرید، توسعه و مدیریت سخت‌افزار نخواهید داشت.شما می‌توانید با استفاده از این سرویس، دقیقا به اندازه‌ی مورد نیاز خود، منابع محاسباتی را تامین کرده و سرور ابری بسازید. سرویس رایانش ابری ستون به شما کمک می‌کند تا به ایده‌های خود قدرت بخشیده و عملیات بزرگ بخش IT خود را مدیریت و راه‌اندازی کنید.

کسب و کارها در صورت استفاده از سرویس رایانش ابری ستون، دیگر نیازی به صرف زمان طولانی برای برنامه‌ریزی و خرید سرورها و سایر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات نخواهند داشت. این در حالی است که با استفاده از سرویس رایانش ابری، می‌توان صدها سرور را در عرض چند دقیقه کنترل کرده و خدمات سریع‌تری را ارا‌ئه داد.

  • کاهش هزینه‌ها: تهیه و نگهداری مراکز داده و سرورها به هزینه‌ی بسیار زیاد و نیروی متخصص نیاز دارد. اما سرویس رایانش ابری ستون این نیاز را رفع کرده است. با استفاده از این سرویس، می‌توانید فقط به میزان منابع محاسباتی مورد نیازتان سرمایه‌گذاری کرده و تنها هزینه‌ای به میزان مصرف خود پرداخت کنید.
  • عدم نیاز به پیش‌بینی ظرفیت مورد نیاز: با استفاده از سرویس رایانش ابری ستون نیازی به حدس زدن درباره‌ی نیازهای زیرساختی خود نخواهید داشت. قبل از استقرار یک برنامه نمی‌توان تخمین دقیقی درباره‌ی ظرفیت و زیرساخت مورد نیاز آن داشت. نداشتن تخمین دقیق موجب می‌شود هزینه‌ی زیادی را صرف منابعی کنید که شاید در آینده هرگز مورد استفاده قرار نگیرند. هم‌چنین ممکن است منجر به درگیری با ظرفیت‌ها و منابع محدود شود. با استفاده از خدمات رایانش ابری، می‌توانید به منابع و ظرفیتی که نیاز دارید دسترسی پیدا کرده و در چند دقیقه منابع خود را گسترش یا کاهش دهید.
  • افزایش سرعت و چابکی: در محیط رایانش ابری ستون، تنها با یک کلیک می‌توان از منابع IT استفاده کرد. به این معنی که زمان لازم برای فراهم کردن دسترسی توسعه‌دهندگان به منابع مورد نیاز، از هفته‌ها و ماه‌ها تلاش، به تنها چند دقیقه و چند کلیک، کاهش می‌یابد. این امر باعث افزایش چشمگیر چابکی سازمان می‌شود، چراکه هزینه و زمان لازم برای آزمایش و توسعه به‌طور قابل توجهی پایین می‌آید.
  • عدم نیاز به صرف هزینه‌ی زیاد برای اجرا و نگهداری مراکز داده: با استفاده از خدمات رایانش ابری، می‌توانید به جای تمرکز بر زیرساخت، بر متمایز کردن کسب‌وکار خود متمرکز شوید. درگیری با مراکز داده، سخت‌افزارها، سرورها و نگهداری و محافظت از آن‌ها را به فراهم‌کنندگان سرویس رایانش ابری بسپارید.
  • عملکرد بهتر: سرویس‌های رایانش ابری روی یک شبکه از مرکزداده‌های امن اجرا می‌شوند. این مرکزداده‌ها به‌طور مرتب به جدیدترین نسل سخت‌افزارهای سریع و کارآمد ارتقا می‌یابند. این مورد مزایای بیشتری نسبت به یک مرکزداده‌ی تنها در شرکت را فراهم می‌کند. مزایایی مثل کاهش تاخیر شبکه و مقیاس‌پذیری به‌صرفه‌تر.
  • امنیت: سرویس رایانش ابری ستون، مجموعه‌ای از سیاست‌ها و تکنولوژی‌ها را ارائه می‌کند. این سیاست‌ها وضعیت امنیتی سیستم یا کسب‌وکار شما را ارتقا می‌دهند. هم‌چنین به محافظت از داده‌ها، برنامه‌ها و زیرساخت شما در برابر تهدیدات احتمالی، کمک می‌کنند.

سرویس رایانش ابری ستون با استفاده از یک رابط کاربری مناسب امکانی را فراهم می‌کند تا بتوانید در زمان کم و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به منابع مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان