اطلاعات پایه

اولین مرحله از ساخت یک ماشین مجازی تکمیل اطلاعات پایه مربوط به آن ماشین مجازی می‌باشد. در این مرحله باید برخی از ویژگی‌های اصلی ماشین مجازی که در تصویر زیر قابل مشاهده هستند، پیکربندی شوند که در ادامه به هریک از این موارد خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب گزینه‌ی افزودن ماشین، مرکزداده مورد نظر خود را به‌درستی انتخاب کرده باشید.

basics

نام ماشین: در این قسمت باید یک نام برای ماشین مجازی خود وارد کنید.

نوع ماشین: در سرویس رایانش ابری ستون، دو مدل برای ماشین مجازی در نظر گرفته شده است.

  • مدل (B) Balanced: در این مدل از ماشین مجازی نسبت Core به RAM یک به دو است.
  • مدل (HM) High Memory: در این مدل از ماشین مجازی نسبت Core به RAM یک به چهار است.

در این قسمت می‌توانید براساس نیاز خود یک مدل را برای ماشین مجازی انتخاب کنید.

سایز ماشین: پس از انتخاب مدل ماشین یک لیست از سایز‌های مرتبط با آن مدل به شما نمایش داده می‌شود که میزان منابع محاسباتی آن را مشخص می‌کند، در این قسمت می‌توانید براساس نیاز خود یکی از آن‌ها را برای ماشین خود انتخاب کنید.

RAM CPU نوع
4 Gi 2 b4
8 Gi 4 b8
16 Gi 8 b16
32 Gi 16 b32
64 Gi 32 b64
128 Gi 64 b128
256 Gi 128 b256
RAM CPU نوع
4 Gi 1 hm4
8 Gi 2 hm8
16 Gi 4 hm16
32 Gi 8 hm32
64 Gi 16 hm64
128 Gi 32 hm128
256 Gi 64 hm256

توجه: شما می‌توانید پس از ساخت ماشین هم سایز آن را تغییر دهید. این تغییر می‌تواند هم شامل افزایش و هم کاهش سایز ماشین باشد.

ایمیج (Image): هر ماشین مجازی، برپایه‌ی یک ایمیج (Image) ساخته می‌شود. هر ایمیج درواقع یک سیستم‌عامل از پیش نصب شده برای راه‌اندازی ماشین‌های مجازی است. سرویس رایانش ابری ستون در حال حاضر سیستم‌عامل‌های Ubuntu 20.04 Server و Ubuntu 18.04 Server و Windows Server 2019 را پشتیبانی می‌کند.

توجه: توجه داشته باشید که پس از ساخت ماشین مجازی امکان تغییر ایمیج وجود نخواهد داشت.

برچسب‌گذاری: در این قسمت می‌توانید برچسب‌هایی شامل کلید و مقدار برای ماشین مجازی خود انتخاب کنید و بعدا با استفاده از آن می‌توانید تنظیماتی را به‌صورت گروهی بر روی ماشین‌های دارای برچسب یکسان انجام دهید.

پس از پیکربندی اطلاعات پایه بر روی گزینه‌ی «تایید و ادامه» کلیک کنید تا بتوانید پیکربندی‌های مرتبط با دیسک را بر روی ماشین خود اعمال کنید. برای پیکربندی دیسک ابتدا بهتر است که مستند مرتبط با ذخیره‌سازی را مطالعه کنید تا با مفاهیم این قسمت از ساخت ماشین مجازی در سرویس رایانش ابری ستون آشنا شوید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید