ساخت ماشین مجازی

برای ساخت ماشین مجازی در سرویس رایانش ابری ستون، ابتدا بهتر است که مفاهیم مربوط به ساختار ماشین مجازی را در قسمت مفاهیم مطالعه کنید.

برای شروع ساخت یک سرور ابری، به قسمت سرورهای ابری در پنل ستون بروید و از آن‌جا گزینه‌ی «ساخت سرور ابری» را انتخاب کنید. برای ساخت یک ماشین کامل‌تر بر اساس نیازمندی‌های خود بهتر است که از «حالت پیشرفته» برای ساخت ماشین مجازی استفاده کنید. در این قسمت می‌توانید ماشین مجازی را بر اساس نیاز خود پیکربندی کنید. در ادامه به توضیح هر یک از فیلدهایی که باید کامل کنید خواهیم پرداخت.

virtual server.PNG

نام: برای سرور ابری خود یک نام انتخاب کنید.

مرکز داده: در این قسمت می‌توانید مرکز داده‌ای که می‌خواهید سرور ابریتان در آن ساخته شود را انتخاب کنید.

نوع: برای سرورهای ابری ستون نوع‌هایی (type) از پیش تعریف شده است که میزان منابع محاسباتی آن را مشخص می‌کند، بنابراین برای ساخت هر سرور ابری می‌توانید براساس نیاز خود، یک نوع را انتخاب کنید. نوع سرور ابری قابل ویرایش و ارتقا به مدل بالاتر خواهد بود.

انواع سرور ابری
نوعCPUحافظه
b424 Gi
b848 Gi
b16816 Gi
b321632 Gi
b643264 Gi
b12864128 Gi
b256128256 Gi

نکته: شما می‌توانید پس از ساخت ماشین هم نوع آن را تغییر دهید. این تغییر می‌تواند هم شامل افزایش وهم کاهش نوع ماشین باشد. فقط در نظر داشته باشید که پس از ایجاد تغییر حتماً ماشین را خاموش کرده و مجدداً آن را راه‌اندازی کنید.

ایمیج: هر ماشین مجازی که در پنل ستون به آن سرور ابری یا Instance گفته می‌شود، برپایه‌ی یک ایمیج (Image) ساخته می‌شود. هر ایمیج درواقع قالبی حاوی یک سیستم‌عامل از پیش نصب شده برای راه‌اندازی سرورهای ابری است. سرویس رایانش ابری ستون در حال حاضر سیستم‌عامل‌های Ubuntu 18.04 Server و Windows Server 2016/2019 را پشتیبانی می‌کند.

کاربر: در این قسمت می‌توانید یک نام کاربری برای سرور ابری وارد کنید.

کنترل کلیدهای SSH با بپا: با فعال کردن این گزینه هنگام ساختن سرور ابری، می‌توانید دسترسی به سرور خود را به وسیله‌ی بپا مدیریت کنید.

اینترفیس: هر سرور ابری می‌تواند یک یا چند اینترفیس شبکه داشته باشد که به اصطلاح لینک نامیده می‌شود. هر لینک باید در داخل یک ساب‌نت (Subnet) باشد که هر ساب‌نت یک شبکه‌ی داخلی ایزوله است. اطلاعات بیشتر در رابطه با پیکربندی شبکه را در مستندات ساختار شبکه در سرویس رایانش ابری ستون و پیکربندی شبکه مطالعه کنید.

دیسک سیستم‌عامل: در این قسمت می‌توانید دیسکی که سیستم‌عامل بر روی آن نصب می‌شود را بسازید. توجه داشته باشید که هر سرور ابری علاوه بر دیسک اصلی خود که سیستم‌عامل در آن نصب شده است، می‌تواند یک یا چند دیسک دیگر نیز داشته باشد که در مستندات ساختار دیسک در سرویس رایانش ابری ستون و پیکربندی دیسک می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با آن مطالعه کنید.

برچسب: در این قسمت می‌توانید برچسب‌هایی شامل کلید و مقدار برای سرور ابری خود انتخاب کنید و بعدا با استفاده از آن کارهایی را بر روی گروهی از سرورهای ابری خود انجام دهید.

مدیریت Affinity و Anti-Affinity: بر روی سرورهای ابری خود می‌توانید affinity/anti-affinity تنظیم کنید که معادل مفهوم مشابه در پاد عمل می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید نحوه‌ی قرار گرفتن سرورهای ابری خود نسبت به یک‌دیگر را مدیریت کنید.

پس از تنظیم همه‌ی اطلاعات بالا بر روی دکمه‌ی «تایید» کلیک کنید. سرور ابری شما ایجاد شده و می‌توانید در صفحه‌ی مربوط به آن اطلاعات آن را مشاهده کنید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان