مروری بر CSI، CNI، Bandar و NodePool

در سرویس کوبرنتیز ستون، به صورت پیش فرض اجزای مرتبط با CSI نصب شده‌اند و به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه تنظیماتی می‌توانید PVCهای خود را بسازید و شروع به استفاده از کلاستر کنید. نگه‌داری و ارتقای اجزای مرتبط با CSI برعهده‌ی ستون است و شما بدون نگرانی از مسائل مرتبط با آن می‌توانید از سرویس PVC استفاده کنید.

همچنین لازم به ذکر است که هزینه‌ی PVCهایی که می‌سازید به صورت pay as you go محاسبه می‌شوند.

به صورت پیش فرض روی کلاستر کوبرنتیز، اجزای مرتبط با CNI نصب شده‌اند و شبکه کلاستر کاملا کاربردی (functional) است. از Calico برای پیاده‌سازی نیازمندی‌های CNI استفاده شده است و مانند CSI مسائل مرتبط با نگه‌داری و ارتقا برعهده‌ی ستون است.

همه‌ی نودهای کلاستر کوبرنتیز تنظیم شده‌اند تا از Docker Proxy ستون استفاده کنند که به راحتی با کمک آن می‌توانید از registry ها بدون مشکلاتی مانند rate limit و تحریم، Docker Imageهای خود را دریافت کنید.

دقت داشته باشید در صورتی که می‌خواهید از registryهای شخصی خود Imageای را دریافت کنید که دارای firewall و whitelist است، آی‌پی بندر whitelist شده باشد.

شما با کمک NodePool ها می‌توانید به کلاستر کوبرنتیز خود Node اضافه کنید. هنگام تنظیم NodePool می‌توانید تعداد Node های مد نظر، سایز دیسک و حجم ریسورس‌های Node را انتخاب کنید و به عنوان مثال در قالب یک NodePool سه Node به کلاستر خود اضافه کنید. امکان ساخت چندین NodePool برای یک کلاستر وجود دارد.

در این بخش نحوه‌ی آپگرید ورژن Nodeهای کلاستر توضیح داده خواهد شد. نگاه ما به Nodeهای کلاستر کوبرنتیز به صورت کاملا Stateless است به این معنی که هنگام آپگرید، یک Node با ورژن جدید به کلاستر اضافه می‌شود و هنگامی که به حالت کاملا functional تبدیل شود، یکی از Nodeهای قدیمی drain می‌شود و سپس پاک می‌شود. این پروسه آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا تمامی Node ها ارتقا داده شوند.

پیشنهاد ما استفاده از NodePoolها به گونه‌ای‌ست که تعداد Nodeهای هر یک، از مقدار ۳ بیشتر نشود و علت هم نحوه آپگرید Nodeهاست. اگر به عنوان مثال از NodePoolای که دارای ۹ Node است استفاده کنیم هنگام آپگرید، در یک بازه‌ی زمانی کوتاهی ۹ Node تخلیه می‌شوند و پاک می‌شوند و سپس ۹ Node جدید به کلاستر اضافه می‌شوند و با توجه به تغییرات بالای کلاستر امکان ایجاد اختلال در سیستم شما وجود دارد.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان