نحوه‌ی اتصال

برای اتصال به یک کلاستر سرویس ابری کافکا، حداقل به یک کلاستر سرویس ابری پرتال درون فضای‌کاری یکسان با کلاستر کافکای مورد نظرتان، نیاز دارید. پس از ایجاد یک کلاستر پرتال، برای اتصال به یک کلاستر کافکا، می‌توانید از آدرس‌هایی با الگوی زیر برای هر یک از بروکرها (broker) استفاده نمایید.

برای مثال، برای اتصال به یک کلاستر کافکا به نام test که دارای ۳ بروکر است و در دیتاسنتری به نام thr1 و همچنین فضای‌کاری 000000000000-0000-0000-0000-00000000 واقع شده است، می‌توانید از ۳ آدرس زیر استفاده نمایید.

بروکرهای یک کلاستر کافکا با n بروکر، به ترتیب از 0 تا n-1 شماره‌گذاری می‌شوند. همچنین به‌منظور بررسی و اطمینان از برقراری ارتباط، می‌توان از ابزار (1)nc به صورت زیر استفاده نمایید.

توجه: با توجه به عدم نیاز کافکا به ZooKeeper در آینده‌ای نزدیک و همچنین برای سادگی مهاجرت به نسخه‌های جدید کافکا، از آدرس‌های ZooKeeper برای اتصال به کلاسترهای کافکا استفاده نکنید.

توجه: برای اتصال به یک کلاستر کافکا از سایر سرویس‌های ابری کلان‌داده‌ ستون که در فضای‌کاری یکسانی با کلاستر کافکای مورد نظر قرار دارند، نیازی به ایجاد کلاستر پرتال نیست و ارتباط به صورت مستقیم و با استفاده از آدرس‌های بالا برقرار می‌باشد، اما توجه داشته باشید که این موضوع برای سایر سرویس‌هایی که بخشی از سرویس‌های ابری کلان‌داده ستون نیستند، حتی اگر در فضای‌کاری یکسانی با کلاستر کافکای مورد نظر قرار داشته باشند، صادق نیست و برای برقراری ارتباط به یک کلاستر پرتال نیاز دارید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان