مروری بر سرویس پایگاه‌داده ستون

سرویس پایگاه‌داده‌ی رابطه‌ای (Relational Database Service) این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا به راحتی یک پایگاه‌داده‌ی رابطه‌ای بر روی کلود بسازید، آن را راه‌اندازی کنید و براساس نیاز خود آن را بزرگ یا کوچک کنید. این سرویس ضمن خودکار کردن تسک‌های مدیریتی وقت‌گیر مانند تهیه سخت‌افزار، ظرفیتی مقرون به صرفه و قابل تغییر سایز را به شما ارائه می‌کند. استفاده از سرویس پایگاه‌داده با کم کردن از کارهای مدیریتی وقت‌گیر، به شما کمک می‌کند تا بر روی برنامه‌های خود، عمکرد آن‌ها، دسترسی‌پذیری و امنیت آن‌ها کار کنید.

PostgreSQL یکی از محبوب‌ترین پایگاه‌های داده‌ی رابطه‌ای متن‌باز است. سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون، امکان راه‌اندازی و تنظیم PostgreSQL بر روی ابر را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از این سرویس شما می‌توانید پایگاه‌داده‌ی PostgreSQL خود را تنها در چند دقیقه بر روی ظرفیت سخت‌افزاری قابل تغییر و مقرون به صرفه، مستقر کنید. سرویس پایگاه داده‌ی ستون کارهای مدیریتی وقت‌گیر و پیچیده‌ای مانند نصب و ارتقای نرم‌افزار PostgreSQL، مدیریت ذخیره‌سازی، دسترسی‌پذیری و پشتیبان‌گیری را مدیریت می‌کند. این سرویس تا نسخه ۱۲ PostgreSQL را پشتیبانی می‌کند. این نسخه از PostgreSQL پیشرفت خوبی از لحاظ عملکرد، مدیریت تراکنش، موازی‌سازی کوئری و... داشته است.

با تنها چند کلیک در پنل رایانش ابری ستون و در چند دقیقه می‌توانید یک پایگاه‌داده‌ی آماده‌ی PostgreSQL راه‌اندازه کرده و به آن متصل شوید. سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون پارامترها و تنظیماتی را برای نوع سرور و پایگاه‌داده‌ی PostgreSQL به شما ارائه می‌کند تا به‌راحتی بتوانید از طریق پنل رایانش ابری ستون، پایگاه‌داده‌ی خود را براساس نیازمندی‌های خود پیکربندی کنید. پارامترهای ارائه شده از طریق پنل، کنترل دقیقی را به‌منظور رسیدن به عملکردی بالا، به شما ارائه می‌کنند.

سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون، ذخیره‌سازی مقرون‌صرفه‌ای را برای پایگاه‌داده‌ی PostgreSQL شما فراهم می‌کند. این سرویس این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید فضای ذخیره‌سازی را هم‌زمان با تغییر نیازهای کسب‌وکار خود، در حین استفاده از سرویس و بدون هیچ‌گونه downtime، افزایش دهید.

ویژگی پشتیبان‌گیری اتوماتیک سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون، در یک فاصله‌ی پیشفرض دوازده ساعته از پایگاه‌داده‌های شما پشتیبان‌گیری می‌کند. این ویژگی امکان بازیابی پایگاه‌داده‌ی PostgreSQL شما را در هر زمان از زمان نگهداری برایتان فراهم می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید با استفاده از ویژگی دامپ‌گرفتن در پنل ستون نیز در هر زمان، از پایگاه‌داده‌های خود پشتیبان بگیرید. این پشتیبان‌ها تا زمانی که خودتان آن‌ها را حذف نکنید، بر روی ذخیره‌سازهای سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون، باقی خواهند ماند.

با استفاده از پنل سرویس پایگاه‌داده ستون و یا با استفاده از CLI به راحتی و با تنها چند کلیک می‌توانید منابع حافظه و CPU که به پایگاه‌داده‌ی شما قدرت بخشیده‌اند را افزایش یا کاهش دهید. عملیات مقیاس‌پذیری معمولا در طی چند دقیقه و بدون خارج شدن از دسترس قابل انجام است.

سرویس پایگاه‌داده ستون، دسترسی‌پذیری و دوام خوبی را برای پایگاه‌داده‌های PostgreSQL برای شما فراهم می‌کنند. سرویس دیتابیس ستون دو نسخه از داده‌های پایگاه‌داده‌های شما را بر روی ذخیره‌سازها نگه‌داری می‌کنند. این ویژگی تکثیر (replication) در سرویس دیتابیس ستون دوام و پایداری خوبی را برای سرویس‌های شما ارائه می‌کنند.

سرویس پایگاه‌داده ستون، به‌عنوان یک سرویس مدیریت‌شده، سطح بالایی از امنیت را برای پایگاه‌داده‌های PostgreSQL شما فراهم می‌کند.

سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون به شما کمک می‌کند تا با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه بتوانید براساس نیازهای خود پایگاه‌داده‌های خود را در محیطی امن مستقر کنید و براساس نیاز خود پیکربندی کنید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید