مانیتورینگ و endpoint

نظارت یا monitoring پایگاه‌داده به معنی بررسی کارایی پایگاه‌داده و منابعی است که در اختیار پایگاه‌داده قرار دارد. در پنل رایانش ابری ستون امکان نظارت بر منابع و وضعیت پایگاه‌داده در هر لحظه برای کاربران وجود دارد.

در بخش monitoring سرویس پایگاه‌داده‌ی ستون، نمودارهایی نشان داده شده است. نمودارهای موجود در قسمت cluster، وضعیت instanceها و استفاده از منابع را نشان می‌دهند.

در قسمت instance هم بخش مشابهی وجود دارد. در این قسمت نمودارهایی نشان داده شده است. نمودارها میزان استفاده از منابعی مثل حافظه، CPU و … را نشان می‌دهند.

Endpoint راه اتصال به پایگاه‌داده است. نکته‌ی قابل توجه این است که امکان اتصال فقط از شبکه‌ی داخلی همان مرکزداده‌ای که پایگاه‌داده در آن قرار گرفته، وجود دارد.

هر پایگاه‌داده چندین endpoint دارد. تعریف و ویژگی‌های هر endpoint در پنل کاربری ستون آمده است. با توجه به توضیحات مربوط به هر endpoint و نیاز خود، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

اگر وارد سربرگ endpoints شوید لیست endpointهای موجود برای هر cluster را می‌بینید. در مقابل هر endpoint توضیحاتی برای آن آمده است. با استفاده از این توضیحات می‌توانید endpoint مناسب را بر اساس نیاز و برای اتصال به پایگاه‌داده انتخاب کنید.

database.PNG
آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان