مشاهده و مدیریت قوانین هر نقش

هر نقش، یک پنل دارد که قوانین تشکیل‌دهنده‌ی نقش در همین پنل نشان داده می‌شود. ورود به این پنل تنها برای کاربران با نقش workspace master ممکن است. پس در صورتی که دارای نقش workspace master هستید، مراحل زیر را طی کنید:

۱- پس از ورود به پنل رایانش ابری ستون، وارد سرویس مدیریت دسترسی (IAM) شوید.

۲- در منوی سمت راست، روی گزینه‌ی نقش‌ها کلیک کنید.

w5

در سرویس IAM تعدادی نقش به صورت پیش‌فرض تعریف شده‌اند. این نقش‌ها در دسته‌ی نقش‌های استاندارد ستون قابل مشاهده هستند. پس از انتخاب این دسته می‌توانید نقش‌ها را براساس سرویس‌ها هم تفکیک کنید. برای این کار کافی است سرویس مورد نظر خود را از لیست سرویس‌ها انتخاب کرده و نقش‌های پیش‌فرض تعریف شده برای همان سرویس را در لیست ببینید. اما برای کاربران هم امکان تعریف نقش وجود دارد. نقش‌هایی که توسط کاربران ایجاد شده‌اند در دسته‌ی نقش‌های فضای کاری قرار دارند.

۳- برای ورود به پنل هر یک از نقش‌ها، روی نام آن نقش کلیک کنید. پنل هر نقش، از سه بخش قانون‌ها، کاربرها و کاربر-سرویس‌ها تشکیل شده است. در تب قانون‌ها می‌توانید لیست قانون‌های تشکیل‌دهنده‌ی آن نقش را ببینید.

نقش‌های استاندارد ستون از پیش تعریف شده‌اند، بنابراین امکان ایجاد تغییر در قانون‌های آن‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانید قانون‌های تشکیل‌دهنده‌ی آن را ببینید. اما در نقش‌های فضای کاری امکان تغییر وجود دارد.

۴- در لیست قانون‌ها، مقابل هر قانون آیکون حذف وجود دارد. برای حذف این قانون از لیست قوانین تشکیل‌دهنده‌ی آن نقش روی این آیکون کلیک کنید.

w21

۶- با کلیک روی دکمه‌ی اضافه کردن قانون(ها) به نقش لیستی از قوانین موجود نشان داده می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید قانون‌های جدید را به این روش به این نقش اضافه کنید.

w22
آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان