پشتیبان‌گیری از داده‌ها

این مستند با هدف ارائه‌ی راهنمای جامع در مورد پشتیبان‌گیری از داده‌ها، اهمیت آن و هم‌چنین راه‌حل‌های آسان پشتیبان‌گیری در کنار سرویس استوریج ستون نوشته شده است.

اگر شما به دنبال راه‌کارهایی برای حفاظت بیشتر از داده‌های خود هستید این مستند را مطالعه کنید.

پشتیبان‌گیری از داده‌ها به معنی فرایند ایجاد کپی‌های تکراری از داده‌های مهم و ذخیره‌ی آن‌ها در مکانی امن است. با ذخیره‌ی داده‌ها می‌توان تا حد زیادی اطمینان داشت که در صورت از دست رفتن داده‌ها یا خرابی سیستم، داده‌ها از بین نرفته و در دسترس خواهند بود.

اهمیت پشتیبان‌گیری از داده‌ها:

  • احتمال از دست دادن داده‌ها: رویدادهای پیش بینی نشده مانند خرابی سخت‌‌افزارهای لوکال، حذف تصادفی، بلایای طبیعی یا حملات سایبری می توانند منجر به از دست رفتن داده‌ها شده و باعث آسیب مالی و عملیاتی قابل توجهی به سازمان‌ها خواهند شد.
  • تداوم کسب و کار: پشتیبان‌گیری منظم از داده‌ها برای حفظ بی‌وقفه‌ی عملیات تجاری و به حداقل رساندن زمان خرابی در صورت از دست دادن داده‌ها یا خرابی سیستم بسیار مهم است.
  • انطباق و الزامات قانونی: پشتیبان‌گیری از داده‌ها نقشی حیاتی در رعایت استانداردهای مقرراتی و انجام تعهدات قانونی در مورد حفظ و بازیابی داده‌ها ایفا می‌کند.
  • یکپارچگی داده‌ها و بازیابی آن‌ها: پشتیبان‌گیری توانایی بازیابی داده‌ها در یک نقطه‌ی مشخص در زمان گذشته را فراهم می‌کند. هم‌چنین موجب تضمین یکپارچگی داده‌ها و به حداقل رساندن تأثیر از دست دادن داده‌ها خواهد شد.

پشتیبان‌گیری آسان: پشتیبان‌گیری آسان به معنی فرایند ایجاد داده‌های تکراری به صورت کاملا ایمن و بدون نیاز به تخصص فنی پیچیده یا مداخله‌ی دستی گسترده است. در صورت انجام این کار می‌توان اطمینان داشت که داده‌ها حتی در صورت از دست رفتن یا خرابی سیستم هم در دسترس وقابل بازیابی خواهند بود. با استفاده از این روش بدون نیاز به نیروی انسانی یا با کمترین نیاز می‌توان نسخه‌های پشتیبان از داده‌ها را تهیه، مدیریت و بازگردانی کرد.

سرویس استوریج ستون امکان پشتیبان‌گیری از داده‌ها را برای مشتریان خود فراهم کرده است. با استفاده از این سرویس می‌توانید داده‌های خود را در مکانی امن ذخیره کرده و دیگر نگران از دست رفتن یا خرابی آن‌ها نباشید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان