فرآیند آپلود به‌صورت Multi-Part

برای اینکه بتوانیم فایل‌های بزرگ را بر روی S3 آپلود کنیم دو راه وجود دارد. اولین راه این است که خود فایل‌ها را آپلود کنیم که این مورد بدون هیچ گونه مشکلی انجام خواهد شد و در صورتی که آپلود با مشکل مواجه شود فضایی از S3 گرفته نمی‌شود و فایلی آپلود نخواهد شد و هرچیزی که آپلود شده بدون مشکل پاک خواهد شد.

حالت دوم برای آپلود فایل، به این صورت است که کاربر آپلود فایل را به‌صورت MultiPart انجام خواهد داد. به‌عنوان مثال فایلی با حجم ده گیگ را به ده قسمت یک گیگی تبدیل می‌کند و هرکدام از قسمت‌ها را به‌صورت جدا جدا آپلود می‌کند. مسئله‌ای که در آپلود Multi Part در S3 وجود دارد این است که باید پس از اتمام آپلود قسمت‌ها، اطلاع داده شود که آپلود همه‌ی قسمت‌ها کامل شده است در این صورت S3 همه‌ی ده قسمت را به یک آبجکت تبدیل می‌کند. اگر کامل شدن فرآیند به S3 اطلاع داده نشود، شما ده آبجکت یک گیگی غیرقابل استفاده خواهید داشت. یعنی از حجم باکت شما استفاده می‌شود ولی در واقعیت شما آن فایل را نخواهید داشت.

برای کامل کردن فرآیند آپلود می‌توانید گام‌های زیر را طی کنید:

برای اینکه بتوانید لیست آپلودهای Multi Part خود را بگیرید می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید. دستور زیر همه‌ی آپلودهای Multi Part فعال باکت My-bucket را برای شما لیست می‌کند.

هنگامی که یک آپلود دچار مشکلی می‌شود و نیمه کاره می‌ماند باید آن را abort کنید. برای مثال دستور زیر یک آپلود Multi Part برای کلید multipart/01 در باکت my-bucket را abort می‌کند.

اگر می‌خواهیم یک آپلود Multi Part را کامل کنیم می‌توانیم از دستور زیر استفاده کنید. برای مثال دستور زیر یک آپلود Multi Part برای کلید multipart/01 در باکت my-bucket را کامل می‌کند.

برای جزئیات بیشتر در رابطه با هر یک از گام‌های بالا می‌توانید به مستندات aws که در هر قسمت لینک داده شده است مراجعه کنید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان