مدیریت پنل مربوط به هر نقش

هر نقش یک پنل دارد که قوانین تشکیل‌دهنده‌ی آن و کاربران دارای آن نقش را نشان می‌دهد. ورود به این پنل تنها برای کاربران با نقش workspace-admin ممکن است. پس در صورتی که دارای نقش workspace-admin هستید، مراحل زیر را طی کنید:

۱- پس از ورود به پنل رایانش ابری ستون، وارد سرویس مدیریت دسترسی (IAM) شوید.

۲- در منوی سمت راست روی گزینه‌ی نقش‌ها کلیک کنید.

w5

در سرویس IAM تعدادی نقش به صورت پیش‌فرض تعریف شده‌اند. این نقش‌ها در دسته‌ی نقش‌های استاندارد ستون قابل مشاهده هستند. پس از انتخاب این دسته می‌توانید نقش‌ها را براساس سرویس‌ها هم تفکیک کنید. برای این کار کافی است سرویس مورد نظر خود را از لیست سرویس‌ها انتخاب کرده و نقش‌های پیش‌فرض تعریف شده برای همان سرویس را در لیست ببینید. اما برای کاربران هم امکان تعریف نقش وجود دارد. نقش‌هایی که توسط کاربران ایجاد شده‌اند در دسته‌ی نقش‌های فضای کاری قرار دارند.

۳- برای ورود به پنل هر یک از نقش‌ها، روی نام آن نقش کلیک کنید. پنل هر نقش، از سه بخش قانون‌ها، کاربرها و کاربر-سرویس‌ها تشکیل شده است. با کلیک روی تب‌های مختلف این پنل می‌توانید ببینید که این نقش از چه قوانینی تشکیل شده و به کدام کاربرها یا کاربر-سرویس‌ها اختصاص یافته است.

w13

در صورتی که شما در نقش workspace-admin باشید می‌توانید هر نقش را به کاربرها یا کاربر-سرویس‌های دیگری نیز اختصاص دهید. به این منظور کافی است در پنل هر نقش، در قسمت کاربرها روی دکمه‌ی اختصاص نقش به کاربر(ها) و در قسمت کاربر-سرویس‌ها روی دکمه‌ی افزودن کاربر-سرویس کلیک کنید.

w14
w15
آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان