تنظیمات اطلاعات پایه (Basics)

در این مرحله، تعیین می‌کنید که چه مسیرهایی با چه شرایطی کش شوند و یا درخواست‌های چه مسیرهایی به سرور مبدا هدایت شوند. توجه داشته باشید که به‌ ازای هر مسیر دلخواه می‌توان یک لوکیشن تعریف کرد و در هر لوکیشن می‌توان تنظیمات جداگانه‌ی مربوط به هر مسیر را لحاظ کرد. برای این کار بر روی گزینه‌ی افزودن لوکیشن کلیک کنید. با این کار پنجره‌ی زیر برای شما باز خواهد شد.

basics

در فیلد اول می‌توانید نام هاست خود را تعریف کنید. با تعریف هاست می‌توانید تعیین کنید که این قانون مسیر فقط برای یک زیردامنه‌ی خاص فعال باشد و یا برای همه‌ی هاست‌های مرتبط با دامنه استفاده شود. این فیلد یک مقدار GLOB به عنوان ورودی می‌گیرد. اگر مقدار این فیلد را خالی بگذارید با همه‌ی هاست‌های مرتبط با دامنه مطابق می‌شود.

برای مثال اگر مقدار این فیلد برابر با *.yourdomain.ir باشد، قانون مسیر برای همه زیردامنه‌های اول دامنه‌ی yourdomain.ir فعال می‌شود.

در فیلد دوم مسیر مورد نظر خود را وارد نمایید. هر لوکیشن علاوه‌بر مسیر مشخص، باید از یکی از آپ‌استریم‌های تعریف شده استفاده کند. پس در فیلد بعدی آپ‌استریم مورد نظر خود را انتخاب کنید. CDN ستون به شما این امکان را می‌دهد که تنظیمات مختلفی مثل نحوه‌ی Caching، پشتیبانی از CORS و… را بر روی مسیرهای دلخواه خود لحاظ کنید. تمامی درخواست‌ها با این مسیر تطبیق می‌یابند و بر اساس تنظیمات آن پاسخ داده می‌شوند.

در جدول زیر می‌توانید نحوه وارد کردن مسیر را مشاهده کنید.

مثالتوضیحمسیر
همه درخواست‌هاهمه درخواست‌ها با این مسیر تطابق پیدا می‌کنند. اگر این مسیر اولین قانون باشد، قوانین بعدی بررسی نمی‌شوند/*
/pictures/path/to/image.gifدرخواست‌هایی که با/pictures/ شروع شده باشند با این مسیر تطبیق می‌یابند./pictures/*
/pictures/path/to/photo.pngدرخواست‌هایی که با /pictures/ شروع می‌شوند و با یکی از پسوندهای png. یا jpg. به اتمام می‌رسند./pictures/*.{png,jpg}
آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

با نظر دادن به بهبود کیفیت مستندات کمک کنید

sotoon

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است. © ۱۴۰۳ ستون/ شرکت رایانش ابری واحد هزاردستان